Nuoroda nukopijuota
LTG Infra

Mūsų vizualinis identitetas – kur kas daugiau nei logotipas. Tai tipografijos, spalvų ir grafinių elementų rinkinys, atspindintis ne tik mūsų vertybes, bet ir komunikacijos tikslus. Vadovaudamiesi šiais aprašymais ir gairėmis ne tik išlaikysime komunikaciją vientisą, bet ir kursime ryšį su mums svarbiomis auditorijomis bei stiprinsime prekės ženklo atpažįstamumą.

Mūsų organizacijos misija, vertybės ir vizija
„LTG Infra“ misija – užtikrinti saugias jungtis geresnei ateičiai.

Mūsų pagrindinis veiklos tikslas – geležinkelių sistemos patikimas ir saugus veikimas, siekiant suteikti patrauklias paslaugas, susijusias su geležinkelių infrastuktūros naudojimu. Savo veikloje vadovaujamės šiais vertybiniais principais: esame veržlūs, dirbame klientams, elgiamės dorai, gerbiame vieni kitus, esame atsakingi. „LTG Infra“ vadovaujasi ambicinga vizija tapti efektyviausiu Vidurio ir Rytų Europos geležinkelių infrastruktūros valdytoju. Todėl aktyviai diegiame naujus, pažangius sprendimus, siekdami aukštesnių saugumo, greičio, pralaidumo ir paslaugų teikimo standartų.

Mūsų prekės ženklo esmė
Naujos idėjos sklandžiam judėjimui

 

Mes nuolat ieškome naujų sprendimų siekdami užtikrinti, kad kiekvienas žmogus ir krovinys turėtų galimybę važiuoti saugiai, greitai ir be trikdžių.

„LTG Infra“ – tai naujos idėjos sklandžiam judėjimui.

 

 

 

Mūsų auditorija

Žmonės ir verslo bendrovės, kuriuos vienija reiklumo bruožas. Vieniems aktualu spręsti paprastas kasdienes problemas, pavyzdžiui, jaustis saugiai šalia geležinkelio bėgių ar sumažinti traukinių keliamą triukšmą, kiti planuoja naujus traukinių maršrutus, didesnius traukinių judėjimo greičius, draugiškesnius aplinkai transporto sprendimus ir pan. „LTG Infra“ siekia atliepti šiuos poreikius teikdama komerciškai patrauklias paslaugas.

Mūsų teikiama nauda

Mus išskiria įžvalgumas – nuolat žvelgiame į priekį ir sparčiai diegiame geriausias ir naujausias praktikas.

Asmenybė

Efektyvus infrastruktūros valdymas reikalauja atvirumo kiekvienam potencialiam klientui ir jo poreikiams. Todėl „LTG Infra“, visų pirma, yra atvira ir atidi. Mes taip pat esame energingi ir veiklūs, o šie bruožai mums padeda nuosekliai augti ir gerinti savo paslaugų kokybę.

Logotipas
Pagrindinis logotipas

„LTG Infra“ logotipas yra pagrindinė ir geriausiai atpažįstama mūsų vardą reprezentuojanti priemonė. Čia pateiktos gairės padės logotipą naudoti nuosekliai, be klaidų.

 

Tai – pagrindinė logotipo versija.

Atsisiųsti logotipo paketą

 

Negatyvas / pozityvas

Logotipo pozityvas

Tai mūsų logotipo pozityvinė versija. Ši logotipo versija naudojama ant baltos ar kitų šviesių spalvų fonų.

Logotipo negatyvas

Tai mūsų logotipo negatyvinė versija. Ši logotipo versija naudojama ant juodos ar kitų tamsių spalvų fonų.

Logotipo negatyvas

Tai mūsų logotipo negatyvinė versija. Ši logotipo versija naudojama ant kitų spalvų fonų.

Logotipo versijos

„LTG Infra“ logotipas turi keletą skirtingų versijų. Visada naudojame pagrindinę, spalvotą, logotipo versiją. Ant spalvoto fono – pagrindinę juodai baltą arba juodą ženklo versiją. Jei dėl spaudos apribojimų ar kitų priežasčių nėra galimybės rinktis šių versijų, galime naudoti linijinę arba versiją su užpildytomis logotipo raidėmis.

 • Pagrindinė logotipo versija
 • Pagrindinė logotipo versija, juoda
 • Antrinė logotipo versija
 • Tretinė logotipo versija
Saugos zona

Norint užtikrinti simbolio skaitomumą ir tinkamą matomumą, rekomenduojame aplink jį palikti daugiau erdvės ir šalia nedėti jokių grafinių elementų.

 • Logotipo saugos zona
Minimalus dydis

Naudojamas logotipas neturėtų būti mažesnio nei 3 mm aukščio. Pasitelkiant mažesnių dydžių logotipus, rizikuojama prarasti skaitomumą.

 • Minimalus logotipo dydis
Tinkamas naudojimas

Išlaikyti logotipo proporcijas. / Užtikrinti lengvą skaitomumą. / Naudoti tik su identiteto spalvomis. / Atsižvelgti į logotipo saugos zoną.

Netinkamas naudojimas

Logotipo proporcijų keitimas. / Neužtikrintas skaitomumas. / Neoficialių logotipo spalvų naudojimas. / Per maža logotipo versija. / Neatsižvelgta į logotipo apsauginę zoną.

Spalvos

Kurdami vizualinį „LTG Infra“ identitetą, naudojame šias spalvas pagal numatytas jų proporcijas. Pagrindinė spalva yra sodriai žalia. Antrinės spalvos yra šešios: tamsiai žalia, ryškiai žalia, ryškiai geltona, juoda, pilka ir balta. Pagrindinės spalvos turėtų atsiskleisti išorinėse komunikacijos priemonėse (plakatuose, lankstinukuose, socialinių medijų paveikslėliuose ir kt.), t.y. bent 85% komunikacijos priemonių naudojimo, kad būtų sukurtas vizualinis atpažįstamumas.

Pagrindinės spalvos
 • #007749
  Sodriai žalia
  R:0 G:119 B:73
  C:89 M:29 Y:88 K:17
  Pantone 3415 C
  RAL 6032
Antrinės spalvos
 • #ffffff
  Balta
  R:255 G:255 B: 255
  C:0 M:0 Y:0 K:0
  Pantone White C
  RAL 9003
 • #d0d3d4
  Pilka
  R:208 G:211 B:212
  C:7 M:3 Y:5 K:8
  Pantone 427 C
  RAL 7047
 • #000000
  Juoda
  R:0 G:0 B:0
  C:75 M:68 Y:67 K:90
  Pantone Black 6C
  RAL 9017
 • #115740
  Tamsiai žalia
  R:17 G:87 B:64
  C:89 M:19 Y:72 K:60
  Pantone 343 C
  RAL 6028
 • #00bf6f
  Ryškiai žalia
  R:0 G:190 B:111
  C:75 M:0 Y:71 K:0
  Pantone 7480 C
  RAL 6037
 • #ffdf00
  Ryškiai geltona
  R:255 G:209 B:0
  C:0 M:9 Y:100 K:0
  Pantone 109 C
  RAL 1023
Spalvų komponavimas

Spalvų proporcijų naudojimo pavyzdys:

Tipografija
Pagrindinė tipografija

Mūsų pagrindinis šriftas yra „Euclid Circular A“. Jis naudojamas mūsų komunikacijoje, spaudoje ir kitose identiteto kūrimo priemonėse. Antraščių tekstui visada naudojame „Medium“ versiją. Mažosioms antraštėms – „Bold“ versiją. Teksto blokams ir paragrafams – „Regular“ versiją, informacijai paryškinti ar išskirti – „Bold“, „Italic“.

Atsisiųsti šrifto paketą

 

Antrinė tipografija

Oficialiuose dokumentuose ir šablonuose (firminiuose blankuose, prezentacijose) gali būti naudojamas sisteminis šriftas „Arial”.

 

Grafiniai elementai
Linija

Grafinis elementas yra neatsiejama mūsų identiteto dalis. Tai pagrindinė priemonė, kurianti mūsų vizualiąją išraišką ir vientisą identitetą. Linija visais atvejais susideda iš dviejų spalvinių dalių: žalios ir juodos arba baltos ir juodos.

Atsisiųsti linijas

 

Linijos storis

Norėdami sukurti vientisą grafinę kalbą, taikome linijos taisyklę: grafinės linijos storis vizualinio identiteto priemonėse ar skaitmeninės komunikacijos maketuose yra lygus logotipo aukščiui. Išimtis taikoma didesnio formato (išorinės reklamos) maketuose, kai linijos storis turi būti dvigubai didesnis už logotipo aukštį.

 

Pavyzdys be nuotraukos:

 

 

Pavyzdys su nuotrauka:

 

Linijos forma

Linijos forma yra viena iš grafinės kalbos išraiškų. Nors mūsų linija naudojama gana plačiai, vis dėlto galime išskirti keletą naudojimo būdų.

 

1. Tiesi dviejų spalvų linija. Šią grafinę išraišką naudojame maketuose, kuriuose siekiame ramaus ir solidaus įvaizdžio.

2. Lengvai vingiuota dviejų spalvų linija. Šią grafinę išraišką naudojame maketuose, kuriuose siekiame ramaus įvaizdžio, bet norime pagyvinti, užpildyti turimą formatą.

3. Smarkiai vingiuota dviejų spalvų linija. Šią grafinę išraišką naudojame maketuose, kuriuose siekiame dinamiškumo ir energijos.

Tinkamas naudojimas
 • Linija naudojama prekės ženklo spalvų aplinkoje.
 • Linijos dalys proporcingos, vienodo storio.
 • Linija visais atvejais susideda iš dviejų spalvinių dalių: žalios ir juodos arba baltos ir juodos.
 • Linija neturi pradžios ir pabaigos.
 • Linijos motyvas ramus, nekomplikuotas.
 • Linija naudojama su užpildu.

Grafiniame linijos elemente išimtiniais atvejais gali būti naudojama tipografija, kuri neiškraipo linijos formos ir yra vizualiai kokybiškai išpildoma. Tipografijos niekada nenaudojame socialinėse medijose ar kituose spaudos maketuose, kuriems yra sukurtos naudojimo gairės bei darbui skirti šablonai.

 

 • Tinkamas naudojimas ofiso ženklinime
 • Tinkamas naudojimas video komunikacijoje
Netinkamas naudojimas
 • Neproporcingas linijos dalių naudojimas, nevienodas linijos storis.
 • Vienspalvės linijos, netinkamų spalvinių derinių naudojimas.
 • Nutrūkusi linija.
 • Chaotiška, kampuota linija.
 • Tuščiavidurė linija.
 • Nuotrauka ant grafinio elemento.

Grafiniame linijos elemente niekada nenaudojame logotipo ar kitų elementų, kurie pažeistų ar kitaip iškraipytų bendrą LTG grupės identitetą bei vizualines taisykles.
Tipografijos niekada nenaudojame socialinėse medijose ar kituose spaudos maketuose, kuriems yra sukurtos naudojimo gairės bei darbui skirti šablonai.

 

 • Netinkamas grafinio elemento ir logotipo naudojimas
 • Netinkamas grafinio elemento ir teksto naudijimas
Nuotraukų stilius
Gairės

Nuotraukų stiliaus gairės paaiškins, kaip vaizduoti skirtingus objektus ar erdves, padės rasti tinkamas nuotraukas fotobankų archyvuose bei pristatys patarimus fotografams.

 

Tam, kad tinkamai komunikuotume prekės ženklo vertybes, renkamės nuotraukas, kurios atitinka šiuos kriterijus:

 

 

 

Lietuviška aplinka: svarbu, jog nuotraukose aplinka referuotų į Lietuvą.

Tinkamas siužetas: siužetas, kuris vaizduoja darbo procesus, šiuolaikišką įrangą, bėgius ir kelius.

Natūralus apšvietimas: primena arba vaizduoja natūralią dienos šviesą.

Švari kompozicija: paliekame erdvės objektui, akcentuojame nekomplikuotus fonus bei situacijas.

Tinkamos nuotraukos

Vaizduojame ne tik bėgius, konstrukcijas ar kelius, bet ir lietuvišką kraštovaizdį. Rodomi vaizdai iš lengvai atpažįstamų vietų ir erdvių Lietuvoje. Nuotraukose atsiskleidžia darbo procesai, šiuolaikiška įranga.

 

 

 

Netinkamos nuotraukos

Ko vengti?

Filtrai: nuotraukų su spalviniais filtrais naudojimas – dirbtinės spalvos, nespalvoti filtrai.

Komplikuota kompozicija: vaizduojamas objektas turi būti aiškiai matomas – rekomenduojame vengti triukšmingų, intensyvių fonų, situacijų.

Netinkama aplinka: aplinka turi būti panaši į lietuvišką kraštovaizdį/miestą, vengiame senos įrangos, pernelyg industrinės ir nešvarios aplinkos vaizdavimo.

Dramatiškas, nenatūralus apšvietimas: šviesos ir šešėlio santykis nuotraukose neturi būti pernelyg kontrastingas.

Ikonos
Apie ikonas

Tai originalus „LTG Infra“ ikonografijos rinkinys, skirtas atskleisti identiteto stilių visose reikalingose priemonėse. Ikonų stilių diktuoja logotipe vaizduojama dviejų elementų jungtis. Visos ikonos sudarytos iš dviejų spalvų, esančių kiekvienos bendrovės logotipe. Ikonos apjungia liniją ir dėminį elementą.

Ikonų konstrukcija

Ikonų konstrukcija

– Visos ikonos kuriamos 46×46 langelių tinklelyje.

– Ikonos visuomet susideda iš linijos ir dėmės.

– Ikonoje naudojame dvi spalvas:
sodriai žalią #ff9e1b (R:0 G:119 B:73 / C:89 M:29 Y:88 K:17 / Pantone 3415 C) ir juodą #000000 (R:0 G:0 B:0 / C:75 M:68 Y:67 K:90 / Pantone Black 6C).

Ikonų rinkinys

Tai bazinis „LTG Infra“ ikonų rinkinys, iliustruojantis pagrindines „LTG Infra“ paslaugas ir žinutes. Visas ikonas galėsite parsisiųsti paspaudę nuorodą žemiau.

Atsisiųsti ikonas

 

Skaitomumas

Ikonų skaitomumas

Tam, kad užtikrintume tinkamą ikonų skaitomumą, ypač mažuose formatuose (mažesniuose nei 100×100 px) spalvotas ikonas keičiame vienspalvėmis juodomis.

Ikonų naudojimas
 • Tinkamas naudojimas ant balto fono.
 • Tinkamas naudojimas ant pilko fono.
 • Tinkamas naudojimas ant juodo fono.
 • Tinkamas naudojimas ant sodriai žalio fono.
Vizualinio identiteto priemonės
Blanko šablonas

Žemiau pateikiamas blanko dizaino pavyzdys, prieš naudojimą rekomenduojame peržiūrėti ir atnaujinti rekvizitus bei kitą asmeninę ar juridinę informaciją.

Atsisiųsti blanko šabloną

 

Aplankas

Rekomenduojama rinktis pilkšvo atspalvio popierių bei naudoti grafiką (liniją) su įspaudu.

Atsisiųsti aplanko šabloną

 

Vokas

Žemiau pateikiamas voko dizaino pavyzdys, prieš naudojimą rekomenduojame peržiūrėti ir atnaujinti rekvizitus bei kitą asmeninę ar juridinę informaciją.

Atsisiųsti voko šabloną

 

Vizitinė kortelė

Žemiau pateikiamas vizitinės kortelės dizaino pavyzdys, prieš naudojimą rekomenduojame peržiūrėti ir atnaujinti rekvizitus bei kitą asmeninę ar juridinę informaciją.

Atsisiųsti vizitinės kortelės šabloną

 

Pažymėjimas
El. parašas

Žemiau pateikiamas el.parašo dizaino pavyzdys, prieš naudojimą rekomenduojame peržiūrėti ir atnaujinti rekvizitus bei kitą asmeninę ar juridinę informaciją. Vardui, pavardei bei pareigoms/padaliniui užrašyti naudojame 11 pt dydžio „Arial“ šriftą, „Bold“ versiją. Likusiems rekvizitams naudojame 11 pt dydžio „Arial“ šriftą, „Regular“ versiją.

Atsisiųsti el. parašą

 

 

Kaklajuostė
Dovanų maišeliai

Naudojama pagrindinė logotipo versija. Dovanų maišelių išmatavimai:

 • Mažas – 20×24 cm
 • Vidutinis – 26×5 cm
 • Didelis – 45×55 cm

 

Atsisiųsti dovanų maišelio grafiką

 

Marškinėliai
 • „Polo“ tipo marškinėliai

 

Naudojama pagrindinė logotipo versija. Logotipas: jei yra galimybė – siuvinėtas, jei ne – naudojama spauda. Preliminarūs logotipo išmatavimai: 52 x 10 mm

 

 

 • Sportiniai marškinėliai

 

Naudojama pagrindinė logotipo versija. Logotipas: jei yra galimybė – siuvinėtas, jei ne – naudojama spauda. Preliminarūs logotipo išmatavimai: 78 x 15 mm

 

 

 • Unikalūs sportiniai marškinėliai

 

Naudojama pagrindinė logotipo versija. Logotipas: jei yra galimybė – siuvinėtas, jei ne – naudojama spauda. Preliminarūs logotipo išmatavimai: 85 x 15 mm

Atsisiųsti marškinėlių grafiką

 

 

Kepuraitės

Naudojama pagrindinė logotipo versija. Logotipas: jei yra galimybė – siuvinėtas, jei ne – naudojama spauda. Preliminarūs logotipo išmatavimai: 52 x 10 mm

 

Liemenė

Naudojama tretinė logotipo versija.

Šalmas

Logotipo dydis – 94,4 x 18 mm

 

Technikos ženklinimas

Ženklinimas: klijuojami logotipai (pjaustyta lipnioji plevelė).

Atsisiųsti ženklinimo vadovą

 

 

Komunikacijos priemonės
„Facebook“

Atsisiųsti „Facebook“ priemones

 

Viršelis, profilio nuotrauka

 

 

Įrašai

 

„Linkedin“
Baneriai
Išorinė/lauko reklama

Atsisiųsti išorinės reklamos maketus

 

Maketai:

 

Vizualizacija:

Spaudos/reklaminis maketas

Spaudos / reklaminį maketą kuriame pagal šiuos kriterijus:

 

– Maketo kūrimui naudojame pagrindinius LTG elementus: spalvinį bloką, grafinį elementą (rodykles), ikonas. Šie elementai sukuria atpažįstamumą visoje LTG komunikacijoje.

– Jei užtikrinamas tinkamas skaitomumas (fonas nėra pernelyg margas), pagrindinę antraštę galime naudoti ant nuotraukos.

– Antrinę informaciją pateikiame ant vienos spalvos fono maketo apačioje.

– Akcijai ar pasiūlymui paryškinti galime naudoti padidintus skaičius bei ikonas.

– Iliustracijos reklaminiuose maketuose nenaudojame. Galima išimtis – tik išskirtinėse reklaminėse kampanijose.

 

Atsisiųsti spaudos maketus

 

Reklaminė sienelė

Reklaminės sienelės išmatavimai: 2000 x 2000 mm

Atsisiųsti reklaminės sienelės maketą

 

Tai yra paskutinė dalis, kuri leidžia mums džiaugtis, – Jūs perskaitėte visą stiliaus vadovą.